top of page
DemokratijasFestivals2023.jpg

Demokrātijas festivāls Kuldīgā – svētki par godu demokrātijai

Demokrātijas festivāls Kuldīgā ir paštaisīti, pašiem taisīti, bet arī citiem atvērti demokrātijas svētki, kuru organizēšanā var iesaistīties jebkurš interesents.

Demokrātijas festivāla Kuldīgā iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”, taču tā organizēšanā var iesaistīties jebkurš. Ik gadu pirms festivāla publiska uzsaukuma veidā cilvēki un organizācijas tiek aicinātas iesaistīties festivāla plānošanā un īstenošanā, nākot klajā ar dažādām idejām pasākumiem, kuru mērķis ir stiprināt demokrātijas vērtības (brīvību, vienlīdzību, solidaritāti, toleranci), attīstīt demokrātijai nepieciešamās prasmes (sadarbību, līdzdalību, cieņpilnu komunikāciju u.c.), kā arī dot iespēju spriest par sabiedrībā aktuālām tēmām.

 

Festivāla aizsākumi meklējami 2019. gadā, kad Kuldīgā tika noorganizēta pirmā Demokrātijas kafejnīca – sarunu vakars, kurš ir kā slavas dziesma nejaušībai. Pasākuma dalībnieki pēc nejaušības principa tiek sasēdināti ap kafejnīcas galdiņiem, katram galdiņam tiek izlozēts kāds slepenais viesis, kas vada sarunu, iepriekš nav arī zināms, kādas tēmas šajā vakarā tiks apspriestas. Kāpēc tas tiek darīts? Jo demokrātijai ir nepieciešams, lai mēs satiktos un spētu cieņpilni sarunāties arī ar svešinieku, kuram iespējams ir ļoti atšķirīgi uzskati.

 

2021. gadā Demokrātijas kafejnīca jau bija pāraugusi kopienas veidotā Demokrātijas festivālā. Rezultātā tapa bagātīga divu dienu programma – bija iespēja piedalīties sarunās, darbnīcās, noskatīties teātra izrādi, uz vietas uzvest teātri, veidot demokrātijas lietu muzeju, baudīt demokrātijas garšu (burtiskā nozīmē) un citos veidos pieredzēt demokrātiju.

Atskats uz 2021. gada Demokrātijas festivālu
 

bottom of page