top of page

Demokrātijas kvartāls – vieta, kur piedzīvot demokrātiju!

Mēs ticam, ka demokrātija ir vērtīga, jo dod vislielāko brīvību katram realizēt savas ieceres. Taču vienlaikus tā ir arī grūta, jo jāprot savu brīvību izmantot. Mēs ticam, ka kopienām ir milzu spēks, taču ir jāprot sadarboties un jāspēj uzticēties. Un vēl mēs ticam, ka piemērota vide var kalpot kā magnēts, lai pulcētu aizvien vairāk cilvēku, kuri tic, ka demokrātija ir vērtīga un ka kopienā ir spēks, tādējādi palīdzot sabiedrībai kļūt aizvien demokrātiskākai un solidārākai.  Šo iemeslu dēļ mēs Kuldīgā veidojam Demokrātijas kvartālu.

 Demokrātijas kvartāls iecerēts kā neformāls kopienas centrs, kurā cilvēkiem piedzīvot un mācīties būt demokrātijā – kopīgi īstenot savas ieceres, pieņemt lēmumus, mācīties sadarboties, uzticēties, vienam otru atbalstīt un pieņemt.

Paredzēts, ka kvartālā būs pieejamas telpas biedrībām, nodibinājumiem, sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kultūras un izklaides pasākumiem, kuri stiprina demokrātijas vērtības. Ar laiku plānots izveidot arī starptautisku Demokrātijas rezidenci un pilsonisko inovāciju centru, kurā tiks meklēti risinājumi mūsdienu demokrātijas izaicinājumiem (sabiedrības sašķeltībai, līdzdalības trūkumam, dezinformācijai u.c.).

Savu darbību kvartāls uzsāka 2021. gadā, kad Kuldīgas vecajā metālcehā tika noorganizēts pirmais Demokrātijas festivāls. Taču jau sākotnēji plāns bija izveidot pastāvīgu vietu, kurā demokrātijas vērtības un prasmes varētu kopt visa gada garumā, gadu no gada. Lai to izdarītu, vienojāmies ar metālceha īpašnieku par šo ieceri un uzsākām vākt nepieciešamos līdzekļus īpašuma iegādei – organizējām publisku ziedojumu vākšanas kampaņu “Demokrātija ir grūta” un meklējām investorus, kuri būtu gatavi ieguldīt šādas vietas izveidei.

 

Lai gan mums izdevās atrast līdzekļus īpašuma iegādei, tomēr galu galā īpašnieks atteicās to pārdot, sadarbība pārtrūka, savukārt Demokrātijas kvartāls šobrīd meklē jaunu mājvietu. Esam pārliecināti, ka agrāk vai vēlāk tas izdosies.

Ja Tev ir idejas, kur Kuldīgā varētu atrasties demokrātijas kvartāls, tad priecāsimies tās uzklausīt un kopā meklēt vietu, kur praktizēt demokrātiju. Sazināties ar mums var, rakstot uz info@demokratijaskvartals.lv .

bottom of page