top of page
  • Writer's pictureDK

Meklējam jaunas mājas

Demokrātija ir grūta! Diemžēl šajā pavasarī Demokrātijas kvartālam Kuldīgā nācās pārtraukt savu darbību Mucenieku ielā 9, līdz ar to meklējam jaunu vietu, kur turpināt uzsākto.

Kā jau iepriekš bijām ziņojuši, līdz šī gada 31. martam mums bija noslēgts īpašuma pagaidu izmantošanas līgums, kas paredzēja, ka līguma darbības laikā strādāsim pie finansējuma piesaistes, lai šo īpašumu varētu iegādāties un Demokrātijas kvartāls varētu turpināt attīstīties vietā, kurā tas uzsāka savu darbību. Ņemot vērā apstākļus (pandēmiju un Ukrainā uzsākto karu), tas nebija viegls uzdevums, taču no savas puses bijām izdarījuši visu, ko paredzēja sākotnējā noruna ar īpašnieku – pirms līguma beigām bijām atraduši investoru, kurš bija gatavs iegādāties īpašumu un ar Demokrātijas kvartālu slēgt ilgtermiņa līgumu. Kad vērsāmies pie esošā īpašnieka ar šo piedāvājumu, mums tika paziņots, ka iepriekš runātā cena vairs nav spēkā un, pamatojoties uz inflāciju, norādīja, ka īpašumu varētu pārdot par summu, kas ir par aptuveni 30% lielāka, nekā tika runāts iepriekš. Šādu summu mūsu atrastais investors nebija gatavs maksāt, līdz ar to neatlika nekas cits kā sadarbību pārtraukt.


Lai gan situācija nav iepriecinoša, tomēr esam apņēmības pilni turpināt uzsākto – esam noteiktām vērtībām, nevis konkrētajai vietai piesaistīta kopiena. Un lai gan sadarbība ar Mucenieku ielas 9 īpašnieku nebeidzās tā, kā mēs būtu vēlējušies, tomēr esam pateicīgi par laiku, ko varējām šeit pavadīt – tas bijis būtisks atspēriena punkts, lai ap Demokrātijas kvartāla ideju pulcētu talantīgus un entuziasma pilnus cilvēkus, noorganizētu pirmo Demokrātijas festivālu, kā arī vēl citus mazākus pasākumus.


Vēl jāpiemin mūsu rīkotā ziedojumu vākšanas akcija. Ņemot vērā Krievijas uzsākto karadarbību, mēs uzskatījām par ētiski neiespējamu šajos apstākļos to turpināt, tāpēc meklējām citus veidus, kā iegūt finansējumu īpašuma iegādei. Taču pirms kara sākuma mēs bijām paspējuši savākt vairāk kā 2000 eiro ziedojumos. Šobrīd radies jautājums, ko iesākt ar saziedoto naudu. Esam gatavi to atgriezt atpakaļ ziedotājiem, taču būsim pateicīgi, ja uzticēsieties mums un ļausiet to pataupīt vēlākam laikam, kad būsim atraduši jaunu vietu un varēsim to izmantot, lai turpinātu strādāt pie Demokrātijas kvartāla attīstības. Ja tomēr vēlaties to atgūt, tad lūdzam sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu info@demokratijaskvartals.lv. Neraugoties uz to, kāda būs jūsu izvēle, esam pateicīgi ik katram ziedotājam, kas noticēja mūsu idejai.


Tāpat arī pateicamies visiem mūsu atbalstītājiem, kas palīdzēja īstenot šo kampaņu. Paldies reklāmas aģentūrai "Not Perfect Riga" un jo īpaši kampaņas koncepta autoram Aleksandram Bētiņam un lielisko karikatūru māksliniekam Otto Zitmanim. Paldies visiem, kuri atsaucās uz mūsu lūgumu nofilmēt Demokrātijas kvartālam veltītu atbalsta video (paldies Arnim Krauzem, Henrikam Eliasam Zēgneram, Aivai Birbelei, Edgaram Samītim, Denisam Hanovam, kā arī tiem atbalstītājiem, kuru video nepaguvām publicēt, jo pārtraucām kampaņu – Dacei Ševčenko, Rūtai Muktupāvelai, Robertam Meloni, Intam Ķergalvim un Otto Zitmanim). Paldies Gunai Zariņai par ierunāto radioreklāmu. Paldies uzņēmumam “JCDecaux Latvija” par kampaņas materiālu izvietošanu savos stendos. Paldies laikrakstam "Kurzemnieks", kā arī citiem medijiem par informatīvo atbalstu, kas ļāva Demokrātijas kvartāla vārdam izskanēt ne tikai Kuldīgā, bet visā Latvijā.


Vēl varam pačukstēt, ka, tā kā Demokrātijas kvartāls šobrīd ir "izlikts uz ielas", tad arī Demokrātijas festivāls šogad pamatā notiks uz ielas. Bet par to vairāk ziņosim jau pavisam drīz.Post: Blog2_Post
bottom of page